Podczas wypoczynku na plaży, w słońcu nad wodą czyhają rożnego rodzaju zagrożenia na turystę a najważniejsze to:

Opalanie się jest zdrowe, ale z umiarem. Słońce ma dobroczynny wpływ na nasze kości i znakomicie działa na poprawę humoru – promienie karmią nas witaminą D, która to odpowiedzialna jest za wzmacnianie organizmu. Nadmierne przebywanie na słońcu może nam poważnie zaszkodzić. Najbardziej cierpi: skóra (oparzenia, przebarwienia, wysuszenie) i głowa.

W najgorszy upał trzeba schładzać się w wodzie i kryć w cieniu, dlatego leżeć „plackiem” na plaży powinno odbywać się do godziny 11.00, lub po godzinie 15.00. Jeśli już wychodzi się w południe na plażę, to leżeć bezczynnie powinno się nie dłużej niż kwadrans.

Kolejną rzeczą o której trzeba pamiętać to krem z filtrem, im jaśniejsza karnacja, tym większy filtr jest potrzebny.

Pamiętać trzeba również o nakryciu głowy jeśli nie dysponujemy kapeluszem lub czapką z daszkiem skorzystać możemy również ze zwykłej bawełnianej chusty, nie zapominając o odpowiednim nawadnianiu organizmu.
2015-08-29 18:39 2085 Plaża, opalanie się, woda, morze

Inne artykuły

Wypoczynek na plaży
Nowinki

Wypoczynek na plaży

2015-08-29 18:44:44

Podczas wypoczynku na plaży, w słońcu nad wodą czyhają rożnego rodzaju zagrożenia na turystę a najważniejsze to: Opalanie się jest zdrowe, ale z umiarem. Słońce ma dobroczynny wpływ na nasze kości i znakomicie działa na pop

Galeria Sztuki ODYSEJA Józef Ciężki
Warto zobaczyć

Galeria Sztuki ODYSEJA Józef Ciężki

2015-08-27 14:29:58

Józef Ciężki jest malarzem- rzeźbiarzem. Urodził się na Śląsku, ale jego rodzina osiedliła się na Kaszubach, w Łubianie.

Kaszuby
Warto zobaczyć

Kaszuby

2015-08-23 07:52:06

Kaszuby to region w północnej części Polski, kraina malowniczych krajobrazów: licznych jezior, torfowisk, lasów, pagórków i wzgórz morenowych, zamieszkała przez autochtoniczną społeczność kulturowo-językowa, wywodząc