Nad Kaszubskie Morze - Wdzydze Kiszewskie

Kaszuby uznawane są za jeden z najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów polski zaś ich największe bogactwo stanowią lasy oraz jeziora. Na ich czele stoi kompleks Jezior Wdzydzkich tzw. "Kaszubskie Morze".

Baseny jeziorne jeziora Wdzydzkiego układają się w charakterystyczny krzyż, można spotkać się z nazwą "Wdzydzki Krzyż"

Na "kaszubskim morzu" znajdują się liczne naturalne wyspy. Ostrów Wielki, Glonek, Ostrów Mały, Sorka, Sidłym, Mielnica, Przerośla i Ceronek są wyspami jeziora Wdzydze.

Największa z wysp, Ostrów Wielki o powierzchni 90,66 ha i długości 3km to druga co do wielkości wyspa jeziora w Polsce. Wszystkie wyspy mają ogromne znaczenie jako siedlisko i obszar lęgowy rzadkich i chronionych ptaków wodno-błotnych.

"Kaszubskie morze" to oczywiście raj dla żeglarstwa. Jachty można wyczarterować w kilku miejscach
- przystań "U Grzegorza" na jeziorze Jelenim,
- w marinie "Wdzydzki Kąt" nad jeziorem Gołuń
- w marinie "Wdzydzki Raj" nad jeziorem Wdzydze
- przystań Stanica Wodna PTTK we Wdzydzach Kiszewskich
2015-08-23 09:48 2672

Inne artykuły

Galeria Sztuki ODYSEJA Józef Ciężki
Warto zobaczyć

Galeria Sztuki ODYSEJA Józef Ciężki

2015-08-27 14:29:58

Józef Ciężki jest malarzem- rzeźbiarzem. Urodził się na Śląsku, ale jego rodzina osiedliła się na Kaszubach, w Łubianie.

Nad Kaszubskie Morze - Wdzydze Kiszewskie
Warto zobaczyć

Nad Kaszubskie Morze - Wdzydze Kiszewskie

2015-08-23 09:52:10

Kaszuby uznawane są za jeden z najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów polski zaś ich największe bogactwo stanowią lasy oraz jeziora. Na ich czele stoi kompleks Jezior Wdzydzkich tzw. "Kaszubskie Morze

Kaszuby
Warto zobaczyć

Kaszuby

2015-08-23 07:52:06

Kaszuby to region w północnej części Polski, kraina malowniczych krajobrazów: licznych jezior, torfowisk, lasów, pagórków i wzgórz morenowych, zamieszkała przez autochtoniczną społeczność kulturowo-językowa, wywodząc