Galeria Sztuki ODYSEJA Józef Ciężki

Józef Ciężki jest malarzem- rzeźbiarzem. Urodził się na Śląsku, ale jego rodzina osiedliła się na Kaszubach, w Łubianie. Uczęszczał do szkoły podstawowej w Kościerzynie. Po jej ukończeniu wyjechał do Lublina, gdzie kontynuował naukę w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych, po czym kolejne dwa lata spędził na wydziale malarstwa na Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie. Wyjechał do Paryża, gdzie uczył się w prywatnej szkole sztuki profesora Borowczyka.

Od 2008 roku mieszka we Wdzydzach, gdzie wybudował drewniany dom, w którym ma dwie pracownie i prowadzi własną galerię sztuki- "Odyseja". Józef Ciężki to człowiek renesansu. Zajmuje się malarstwem, grafiką i rzeźbiarstwem. Maluje olejami, akrylami, pastelami i akwarelami. Tworzy grafiki, karykatury i portrety. Rzeźbi głównie w drewnie. Pisze poezje i opowiadania.

Zajmuje się także fotografią artystyczną. Region, który zamieszkuje (w szczególności same Wdzydze), ujął artystę do tego stopnia, iż stał się on motywem przewodnim wielu jego prac. Pan Józef pomaga także młodzieży w przygotowaniach do egzaminów wstępnych na Akademię Sztuk Pięknych.

Jego ogromną pasją jest również żeglarstwo, w którym odnosi niemałe sukcesy. W ciągu ostatnich dziesięciu lat, 47 razy znalazł się na podium w regatach, płynąc na swoim jachcie "Pablo". Na swoim koncie ma wystawy m.in. w Holandii, Niemczech, Szwecji, Francji i Polsce.

Jego prace zdobią kolekcje prywatne i państwowe na całym niemal świecie.

Adres : Wdzydze 53, 83-406 Waglikowice
Źródło: http://lot-sercekaszub.pl/?v=pokaz&s=atrakcje&id=111
2015-08-27 14:24 3401 Malarz, rzeźbiarz

Inne artykuły

Galeria Sztuki ODYSEJA Józef Ciężki
Warto zobaczyć

Galeria Sztuki ODYSEJA Józef Ciężki

2015-08-27 14:29:58

Józef Ciężki jest malarzem- rzeźbiarzem. Urodził się na Śląsku, ale jego rodzina osiedliła się na Kaszubach, w Łubianie.

Nad Kaszubskie Morze - Wdzydze Kiszewskie
Warto zobaczyć

Nad Kaszubskie Morze - Wdzydze Kiszewskie

2015-08-23 09:52:10

Kaszuby uznawane są za jeden z najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów polski zaś ich największe bogactwo stanowią lasy oraz jeziora. Na ich czele stoi kompleks Jezior Wdzydzkich tzw. "Kaszubskie Morze

Kaszuby
Warto zobaczyć

Kaszuby

2015-08-23 07:52:06

Kaszuby to region w północnej części Polski, kraina malowniczych krajobrazów: licznych jezior, torfowisk, lasów, pagórków i wzgórz morenowych, zamieszkała przez autochtoniczną społeczność kulturowo-językowa, wywodząc